References about me:

 

Interview:

Pre Kysucký večerník som urobil rozhovor o mojich cestách po Brazílii. Približujem svoju návštevu amazonských indiánov, kúpanie s ružovými delfínmi, plavbu po rieke Amazonke a mnoho ďalšieho.

logo

http://www.kysuckyvecernik.sk/articles/2014/03/31/v-brazilii-sa-kupal-aj-medzi-delfinmi

 

Webmagazín: Ako dobrovoľník som za rok spoznal život v Brazílii. Článok je o tom ako motivovať mladých ľudí ísť na dobrovoľníctvo a pomáhať jeden druhému. http://webmagazin.teraz.sk/cestovanie/dobrovolnictvo-cestovatel-somorovsky/2131-clanok.html

webstránka planetazem:
http://planetazem.com/slovensky-dobrodruh-cestujuci-po-celom-svete-si-plni-svoje-sny/

Prednášky na školách:

“Zdenko mal u nás v Kremnici skvelú prednášku o Brazílii! Rozprával nám o svojich dobrodružných zážitkoch, plných divokých krás Amazónie. Žiaci doslova hltali informácie s otvorenými ústami a najviac sa im páčili Zdenkove rebelské preliezanie plotu, či nocovanie v lone prírody. Naša pani riaditeľka ešte mesiac po prednáške hádzala Zdenkovi komplimenty na výborne zvládnutý prednes, prirodzený, pútavý, nesmierne pútavý a srdečne vtipný. Odporúčam Vám ho osobne zažiť, učaruje Vám!”
Tereza Jurisová, učiteľka biológie.

Bližšie info aj s fotkami na stránke školy:
http://www.gymkremnica.sk/index.php/component/k2/item/114-dazdovy-prales

Cestovateľský festival Cestou necestou v Trenčíne:

“Ahoj Zdenko, za najlepšiu prednášku festivalu bola vyhodnotená tvoja prezentácia Brazílie. Blahoželám a ďakujem za účasť.”
Michal Knitl, organizátor festivalu.

Hodnotenie: http://www.cestounecestou.sk/festival/naj.html

Cestovateľská prednáška v kultúrnom dome Moldave nad Bodvou                                                    plagat-cestovatel-sk

Dňa 16.2.2016 sme zorganizovali stretnutie s pánom Somorovským v Moldave nad Bodvou. Prednášal nám o jeho pobyte a cestách naprieč Brazíliou a zážitkoch z plavby po rieke Amazonke. Celá prezentácia a aj jeho rozprávanie bolo pútavé a dozvedeli sme sa mnoho informácií o danej krajine, o káve, kultúre a spôsobe života. Už teraz sa tešíme, kedy nás opäť navštívi a porozpráva nám o novej krajine. S pozdravom Mgr. Adriana Szilágyiová, riaditeľka MsKS Moldava nad Bodvoual som hlavne o cestovaní po Amazónii a o svojom ročnom brazílskom pobyte. Pozrite si aj video v mestskej TV o cestovateľskom podujatí.

Fotografické portfólio:

https://youpic.com/photographer/Zdenko_Somorovsky/zdenko-somorovsky?flow=pic

Blog na SME 

Niekoľko rokov som písal články a blogy práve na BLOG SME až minulý rok som si založil vlastnú stránku. Viac starších blogov je momentálne tam. //http://zdenkosomorovsky.blog.sme.sk/

REPORTAZ z ceskeho casopisu KOKTEJL. Opisujem jeden deň na kávovej plantáži v Brazílii.  Ide o hlavnú tému životabudiče. Akosa káva zbiera? Koľko na tom ľudia zarábajú? Kedy sa dostala prvá káva do Brazílie? Ako sa správaju domáci?

IMGP1505

 

Share