ABOUT ME

SLOVENSKÁ VERZIA:  (english version down)

Ahojte všetci,

teším sa, že ste práve dosurfovali na moju stránku. Som Zdeno Somorovský, cestovateľ, vášnivý fotograf, publicista, bloger a cestovný sprievodca. Pochádzam zo severu Slovenska z Kysuckého Nového Mesta. Ľudia o mne hovoria, že som pozitívny človek  a veľa sa usmievam. Ja zase o sebe viem, že som vytrvalý, húževnatý a veľmi zvedavý. Stále chcem niečo objavovať a spoznávať. Svet je predsa plný krásnych miest, veľkých prekvapení a najrôznejších zaujímavostí, ktoré treba vidieť, ovoňať, chytiť, zjesť, pochopiť, opísať či odfotiť. Mojou veľkou vášňou je preto cestovanie, písanie a fotografovanie. Dôvodom vytvorenia webstránky je chuť svoje zážitky a skúsenosti z ciest zdieľať s inými, pomôcť a nakopnúť nerozhodných a hlavne inšpirovať všetkých k novým cestám a objavom. 

Už predtým som dlhodobejšie písal na svoj blog na SME: http://zdenkosomorovsky.blog.sme.sk/ avšak chcel som vlastnú doménu. Moju predstavu naplnili chalani z http://www.advertplus.sk/.  Môžem ich vrelo odporučiť.

Čo na tejto stránke nájdete?

Budú tu hlavne moje fotografie, reportáže, pozvánky na fotografické výstavy a prezentácie. Samozrejme aj rady kam sa vydať na cestu a čo si so sebou zobrať. Stránka je venovaná najmä milovníkom ďalekých končín a nepoznaných zákutí veľkého glóbu. Všetkým ostatným, ktorí nad cestou práve premýšľajú, prajem, aby ste vyčerpali z hĺbky Stredozemného mora Odyseovho ducha,  ducha dobrodružstva a  vydali sa spolu s ním na cestu do neznáma a spoznali život v inej krajine.

Čo pre mňa znamená  cestovanie?

Pre mňa osobne cestovanie nie je len o spoznávaní nových krajín, ich histórie a kultúry, ale predovšetkým o ľuďoch, ktorí túto históriu tvoria. Milujem ten pocit, keď sa ocitnem v cudzom meste a nasávam jeho atmosféru, vnímam jeho pulzujúcu silu a každodenný život. Milujem, keď sa zamiešam do davu a som jeden z nich, jeden z mnohých, ale stále som sám sebou, stále dušou Slovák.

Indiani so mnou-2

 ENGLISH VERSION:

Hello there, be welcome here:-)

I am pleased that you open my website. I am Zdeno Somorovsky, traveller, passionate photographer, publicist, bloger and travel guide. I am from the north of Slovakia, from small town Kysucke Nove Mesto. I am very positive guy, full of energy and action. My soul is very curious, my heart adventurous.  I want to travel to new countries, discover unknown places, learn new things and understand a bit more from the complicated world. My big passion is travelling, writing and photographing.  The goal of  my website is to SHARE my experience, MY STORIES, my passion for things and INSPIRE other people to TRAVEL and do things for what they were born to do. So don’t hesitate and go explore, the world is waiting for you.

tabuleirooo12-1 800

Sumauma

Share