COOPERATION

Firstly I would like to thank all my partners and sponsors  for cooperation and support.  I’m happy to share my experience, write an article or guest post for your media.  If you want to start cooperation with me, please don’t hesitate and contact me here: Zdenko.Somorovsky@gmail.com.

Rád by som sa poďakoval svojim partnerom za spoluprácu a podporu. Ak by ste mali záujem so mnou nadviazať spoluprácu vo forme rozhovoru, napísaniu článku pre váše médium, prosím kľudne ma kontaktuje na: Zdenko.Somorovsky@gmail.com.

SPOSORS

smeDenník SME:  Spolupracoval som niekoľkokrát na tvorbe článkov pre denník SME.

Interview pre DENNÍK SME o Brazílii a Južnej Amerike pri príležitosti Olympiády v Riu de Janeiro.

Brazília srší energiou. Nie je to len Rio de Janeiro, futbal a olympiáda

CONGONHAS-9

Tu je článok  tých najkrajších plážach podľa slovenských blogerov.

Najkrajšie pláže podľa slovenských blogerov

SRI LANKA plaz blue_-3

V spolupráci s denníkom SME vznikol aj další článok o lacných destináciach.

Kam sa vybrať a neminúť pri tom všetky úspory? Aké sú zaujímavé krajiny, kde sa da za lacnejší peniaz získať obrovské množstvo zážitkov. Môj výber padol na juhoamerickú Bolíviu.

Najlacnejšie destinácie pre Slovákov v zahraničí

Bolivia laguna

Pre známy letecký portál PELIKAN som urobil rozhovor o mojich cestách a fotografii.  Prečítajte si niečo o mojej vášni k Portugalskému národu, o tom čo rád fotím a niečo aj o mojich cestovateľských snoch.

Najlepší denník cestovateľa? Fotografia. Tu je dôkaz

travelistan_logo_cierneO mojej milovanej Brazílii, kde som strávil rok života som písal aj pre cestovateľský portál TRAVELISTAN

Fotoesej: Prečo som si zamiloval Brazíliu

foto (28)

logoPre Kysucký večerník som urobil rozhovor o mojich cestách po Brazílii. Približujem svoju návštevu amazonských indiánov, kúpanie s ružovými delfínmi, plavbu po rieke Amazonke a mnoho ďalšieho.

V Brazílii sa kúpal aj medzi delfínmi

Sumauma

webmagazin-sk_logo

Webmagazín: Ako dobrovoľník som za rok spoznal život v Brazílii. Článok je o tom ako motivovať mladých ľudí ísť na dobrovoľníctvo a pomáhať jeden druhému.

Leto sa blíži: Štvrtý tip, dobrovoľníctvo v zahraničí

Machu-4O mojej ceste po Uzbekistane som rozprával v Rádiu Regina, na vlnách Slovenského Rozhlasu.

ROZHOVOR O UZBEKISTANE – klikni na fotografiu.

webka 1 (1 of 1)

 PREZENTÁCIE – Pravidelne prezentujem na festivaloch Cestou Necestou, Iné cesty a v rôznych kluboch, kaviarňach a na školách. Tu je krátka upútavka na moju cestovateľskú prezentáciu o Brazílii a krátky rozhovor v lokálnej TV  v Moldave nad Bodvou. Rozprával som hlavne o cestovaní po Amazónii a o svojom ročnom brazílskom pobyte. Pozrite si aj video v mestskej TV o cestovateľskom podujatí.

Prednášky na školách:

“Zdenko mal u nás v Kremnici skvelú prednášku o Brazílii! Rozprával nám o svojich dobrodružných zážitkoch, plných divokých krás Amazónie. Žiaci doslova hltali informácie s otvorenými ústami a najviac sa im páčili Zdenkove rebelské preliezanie plotu, či nocovanie v lone prírody. Naša pani riaditeľka ešte mesiac po prednáške hádzala Zdenkovi komplimenty na výborne zvládnutý prednes, prirodzený, pútavý, nesmierne pútavý a srdečne vtipný. Odporúčam Vám ho osobne zažiť, učaruje Vám!”
Tereza Jurisová, učiteľka biológie.

PREZENTOVANIE O AMAZONII –  TV Video najdes od 4.17 minuty.

Dňa 16.2.2016 sme zorganizovali stretnutie s pánom Somorovským v Moldave nad Bodvou. Prednášal nám o jeho pobyte a cestách naprieč Brazíliou a zážitkoch z plavby po rieke Amazonke. Celá prezentácia a aj jeho rozprávanie bolo pútavé a dozvedeli sme sa mnoho informácií o danej krajine, o káve, kultúre a spôsobe života. Už teraz sa tešíme, kedy nás opäť navštívi a porozpráva nám o novej krajine. S pozdravom Mgr. Adriana Szilágyiová, riaditeľka MsKS Moldava nad Bodvoual som hlavne o cestovaní po Amazónii a o svojom ročnom brazílskom pobyte. Pozrite si aj video v mestskej TV o cestovateľskom podujatí.

Prezentácia o Brazílii

cestou-necestou-logoCestovateľský festival Cestou necestou v Trenčíne:

“Ahoj Zdenko, za najlepšiu prednášku festivalu bola vyhodnotená tvoja prezentácia Brazílie. Blahoželám a ďakujem za účasť.”
Michal Knitl, organizátor festivalu.

FESTIVAL INE CESTY

Inécesty2016_plagát

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share